jste zde: úvodní ›  Léto na Šumavě ›  Turistika


Turistika

Především, krása přírody dělá vaší dovolenou nezapomenutelným zážitkem. Hory, jezera, pláně, lesy a půvabné malé vesnice: Šumava je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací v Čechách.

Penzion na Šumavě Penzion Penzion na Šumavě Penzion na Šumavě

Užijte si pěší turistiku na Šumavě..

Pro každou úroveň výkonu, pro každého, z radosti nebo sportu. Zde jsou některé příklady:

BOUBÍNSKÝ PRALES
Boubínský prales o rozloze 666,42 ha je vyhlášen národní přírodní památkou od roku 1858. Světově známé jádro Boubínského pralesa, tvoří zejména buk, smrk a jedle, patří mezi nejzachovalejší zbytky původních šumavských horských lesů. Nejstarší smrky a jedle dosahují stáří 300 - 400 let. Prastaré smrky a jedle vyčnívají vysoko z lesa tvořeného převážně bukem, udivující jsou rozměry a zajímavé tvary kmenů s deformacemi, jako jsou dvojáky, chudové kořeny a jiné zajímavosti. Největší boubínský smrk nazývaný "Král smrků", který padl 4.12.1970, měl ve výšce 1,3 m obvod 508 cm, výšku 57,4 m a objem téměř 30 m3. Boubínské jezírko (925 m) bylo vybudováno v r. 1836 jako umělá vodní nádrž umožňující plavbu dřeva z boubínských lesů ke sklárnám v Lenoře. Rozloha jezírka je 0,37 ha.

PRAMEN VLTAVY
Pramen nejdelší české řeky Vltavy v pohraničním pásmu Šumavy, pod jihovýchodním svahem Černé hory v nadmořské výšce 1172m. Vltava zde pramení jako Černý potok. Poté teče jako Teplá Vltava severně ke Kvildě a jihovýchodně přes Borová Lada a Lenoru k Mrtvému luhu. Zde se Teplá Vltava spojuje se druhým hlavním pramenným tokem, Studenou Vltavou a tím vzniká řeka Vltava.

ČERNÉ JEZERO
Je svou rozlohou největší na Šumavě, plocha hladiny je 18,4 ha, hloubka 40m a leží ve výšce 1008 m n. m. Svůj název zřejmě dostalo pro svou černou vodu vznikající odrazem hustých lesů.

ČERTOVO JEZERO
Je položeno ve výšce 1030 m n. m., jeho plocha činí 10,3 ha a největší hloubka je 37 m.

PLEŠNÉ JEZERO
Jezero na Šumavě v Jihočeském kraji v České republice. Leží v nadmořské výšce 1090 m, má plochu 7,48 ha, obvod 1242 m a největší hloubku 18,30 m. Objem zadržované vody představuje 617 000 m³.

PRÁŠILSKÉ JEZERO
Leží v nadmořské výšce 1080 m n.m., vzniklo tak jako ostatní šumavská jezera po ustoupení ledovce. Rozloha jezera je 3,7 ha a hloubka činí až 15 m. a obvodem 870 m je nejmenší. Největší hloubka je 3,9 m.

ŠVARCENBERSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL
Plavební kanál z roku 1789, který ve své době znamenal technickou jedinečnost. Spojoval povodí Labe a Dunaje a tím překračoval hlední evropské rozvodí. Kanál začínal na svahu vrchu Kužele nad Novým Údolím. Plavilo se jím dříví pod Třístoličníkem do řeky Mühl a dále do Dunaje. Plavební kanál byl 57,8km dlouhý a 2,7m široký. Kanálem se mohly plavit klády dlouhé až 24m. Částečně kanál sloužil ještě v roce 1962. Tunel kanálu nad Jeleními Vrchy byl vybudován roku 1822 a je 389m dlouhý.

VCHYNICKO TETOVSKÝ PLAVEBNÍ KANÁL
Významná technická památka. Kanál pro plavení dřeva vybudovaný v letech 1799-1801 inženýrem J. Rosenauerem jako spojnice řek Vydry a Křemelné. Kanál měl za úkol překonat nesplavný tok Vydry u Antýglu. Délka kanálu je 14,4km a výškový rozdíl 190m. Umělé koryto je místy až 5m široké. Na některých místech je kanál překlanut mostky. Do roku 1958 byl kanál částečně využíván až po obec Rokytu. Dnes kanálem proudí pouze přebytečná voda, protože od rozvodny v Mosau je voda již vedena podzemním potrubím do akumulační nádrže Selský vrch.

CHALUPSKÁ SLAŤ
Slať v mělkém údolí Vydřího potoka ve výšce 910m, severně od Borových Lad. Po chodníčku je zpřístupněno velké jezírko slatě. Kolem jezírka a ve slati roste rašeliná kleč, smrky, břízy a další slaťová vegetace.

JEZERNÍ SLAŤ
Jezerní slať, někdy také nazývaná Kvildská, se rozprostírá ve výšce 1050-1075m severozápadně od Kvildy. Svou rozlohou je čtvrtou největší slatí na Šumavě. Slať zasahuje až k okraji Horské Kvildy. Roste zde vzácná rašelinná květena, převážnou část porostu tvoří kleč. Shlédnout můžete slať z povalového chodníčku, který vede od vyhlídkové věže. Hloubka rašelinných vrstev je až 8m. Za podzimních nocí tu v mlhách světélkují výrony splynů.

MNOHO A MNOHO DALŠÍCH tipů zde a také zde

Penzion na Šumavě

 

Tématické stezky pro pěší turisty

Kouzlo chůze po Šumavě prožívejte sami s celou rodinou.

Pojďte na to.....   

Penzion

 

Pěší výlety pro rodiny s dětmi

Zábavná pěší turistika pro celou rodinu

Rodinná pěší turistika   

 

Penzion na Šumavě

 Ohromující výhledy                     

Senzační vyhlídkové věže na Šumavě

Nádherné výhledy....                                    

  

Ubytování a pokoje

Ubytování na Šumavě

Vaši dovolenou můžete strávit v útulných pokojích či apartmá s komfortním vybavením....

Více o ubytování

Památky v okolí

Stravování

Nechte se zlákat také úchvatnými výlety za památkami v okolí penzionu U Černého kohoutka. Nabízí se mnoho nádherných historických památek...

Více o památkách
   
   
   
Zažijte pohodu a okouzlující místa Šumavy ...