jste zde: úvodní ›  Novinky ›  Zvířecí výběhy na Šumavě


Zvířecí výběhy na Šumavě

14.08.2016

1. Za vlky do korun stromů i bezbariérově
Největším hitem konce minulé sezony se stal nový výběh pro vlčí smečku u Srní. Nabízí kombinaci moderních technologií, prezentaci života vlků ve volné přírodě a především výběh, ve kterém je možné vlky pozorovat v přirozeném prostředí. Vlčí smečka tam má vhodné podmínky. "Právě v Srní je pro vlky vhodný biotop, tedy správný kus přírody, který odpovídá jejich potřebám," vysvětluje vedoucí zoologického programu Národního parku Šumava Miloš Juha. Bezbariérová cesta vede přímo k výběhu ve svahu nad budovou centra. A za plotem potom pokračuje jako vyvýšená dřevěná lávka nad okolním terénem. Vybavená je místy k sezení, která mohou návštěvníci využít k odpočinku nebo tichému pozorování smečky.

2. Stádo jelenů je dalším lákadlem Kvildy
Dvojče návštěvnického centra u Srní vzniklo loni i v Kvildě. Na rozdíl od vlků, kteří se ve volné přírodě Šumavy pohybují jen sporadicky, uvidíte v Kvildě život erbovního zvířete Šumavy - jelena evropského. Přímo v budově se mohou zájemci dozvědět mnoho informací o životě jelenů. Při špatném počasí tam zaujme třeba i obrazovka, která prostřednictvím kamer zprostředkovává dění ve výběhu v reálném čase i záznamy zajímavého chování jelenů.
Ve výběhu mají turisté jeleny na dosah ruky, k pozorování mohou využít speciální vyhlídky. "Samozřejmostí je ale klidný pohyb a tiché chování. Každý si musí uvědomit, že tohle není zoologická zahrada a zvířata jsou stále divoká," zdůrazňuje Dvořák.

Více zde: zvířecí výběhy

»zpět do archivu novinek

Ubytování a pokoje

Ubytování na Šumavě

Vaši dovolenou můžete strávit v útulných pokojích či apartmá s komfortním vybavením....

Více o ubytování

Památky v okolí

Stravování

Nechte se zlákat také úchvatnými výlety za památkami v okolí penzionu U Černého kohoutka. Nabízí se mnoho nádherných historických památek...

Více o památkách
   
   
   
Zažijte pohodu a okouzlující místa Šumavy ...